Robert Koleji » İstanbul Amerikan Robert Lisesi

150 yıllık geçmişe sahip olan İstanbul Amerikan Robert Lisesi geçmişten günümüze kadar Türkiye'nin en kaliteli liseleri arasındadır.

1863'de kurulduğu günden itibaren, Robert Kolej Türkiye'de eğitimde mükemmelliği hedeflemiştir. Günümüzde Robert Kolej, Türkiye'de ve uluslararası düzeyde, farklı alanlarda sosyal ve kültürel roller üstlenen vatandaşlar ve liderler olarak işlev yapacak, azimli, beceri ve kavrayış sahibi gençler mezun etmeyi amaçlamaktadır.

Üstün Başarı: Yüksek standartlar ve kaliteli öğretim ilkelerini benimseyen Robert Kolej, üstün bir eğitim sağlayarak Türkiye'ye hizmet etmeyi hedeflemektedir.

Sorumluluk: Robert Kolej, öğrencilerin okulda her alanda ciddî çalışmalarını, doğruluk ilkelerine uygun davranmalarını, özgürlüklerin gerektirdiği sorumlulukları üstlenmelerini bekler.

Liderlik: Robert Kolej, öğrencileri toplumda liderlik yapacak, topluma katkıda bulunacak bireyler olmaya hazırlar.

Çok Yönlü Kültür: Robert Kolej, öğrencilerin ana dillerine ve yabancı dillere vakıf, farklı kültürlere açık, başkalarına karşı hoşgörülü ve saygılı olmalarını hedefler.

Denge: Robert Kolej fen bilimleri ve beşerî bilimler yanında ders dışı etkinlikleri de kapsayan dengeli bir müfredat programı sunar.​

Okul Fotoğrafları

İstanbul Amerikan Robert Lisesi eğitim kurumunun Robert Koleji okulu nerededir?

İstanbul Amerikan Robert Lisesi Firmasının Diğer Özel Okulları

Copyright © 2013 Özel Okul Rehberi - bir projesidir

Sayfa Başı